Serap Şen

Bilişim hakkında herşey…

BUILD 2012 Seattle,Washington-1

Merhaba arkadaşlar,

Imagine Cup 2012 Dünya finalleri sonrasında ekibimle beraber Microsoft Başkan Yardımcılarının 29 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında bizi BUILD Konferansı için Seattle’a davet ettiklerini söylemiştim.Bu sebeple 2 gün öncesinden gelerek Seattle’ı gezmek ve keşfetmek istedim.

27 Ekim 2012 tarihinde,Kurban Bayramının 3.gününde sabah saat 6:00 uçağı ile Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan yola çıktım.Türkiye saatine göre 25 saat sonra varabildim.Çok uzun ve yorucu bir yolculuktu.Uçuşlarım şu sıralamadaydı.Ankara-Münih-Chicago-Seattle.Aktarmalar arasında da beklemek zorundaydım.Eğer non-stop uçuş yapsaydım 15 saatte varmış olacaktım.

Türkiye ile Almanya arasındaki saat farkı:Almanya’da 1 saat geri,
Türkiye ile Chicago arasındaki saat farkı:Chicago’da 9 saat geri,
Türkiye ile Seattle arasındaki saat farkı:Seattle’da 10 saat geri.

Aradaki saat farkından dolayı aynı günü 2 kez yaşadım :) Etkinlik kapsamında Microsoft konaklama yerimizi ayarlamıştı.Embassy Suites Bellevue’da kalacağız.Fakat öncesinde geldiğim için yer ayarlamak zorundaydım.Daha önce Litvanya’da Erasmus yaparken www.hostelsclub.com kullanırdım ve uygun fiyatlarda kalacak yer ayarlardım.Sizlere de tavsiye ederim.Yine aynı şekilde siteyi açtım ve araştırmalarıma başladım.Seattle için fiyat olarak en uygun yer American Hotel’di.1 günlük kişi başı 29$ idi.(Fiyatları fikir vermesi için paylaşıyorum.)Sitesinde de bu şekilde gözüküyordu.Otele geldiğimde benden artı olarak vergisini de istediler.Çok şaşırdım.Onu da ödemem gerektiğini söylediler.Gerekli ödemeleri yaptım ve odama yerleştim.Saat 23.00 civarındaydı.

Seattle 24 saat canlı bir şehir.Ve sürekli yağmur yağıyor.Burada yaşayanlar 2 ay boyunca her gün yağdığını söylediler.Sürekli insan sesleri ve araba sesleri var.Yağmur sesi ve yerimi de yadırgadığım için hiç uyuyamadım.Yorgunluk da cabası.Saat 8e kadar sadece gözlerimi dinlendirdim.8de kalktım ve kahvaltımı yaptım.Sonrasında saat 10:00 gibi planını yaptığım gezi için yola çıktım.

Kaldığım yer Seattle’ın batısında kalıyordu ve görülmeye değer yerler bu kısımdaydı.Downtown Seattle olarak adlandırılıyor.

Öncelikle Pioneer Square gittim.

Orada Underground Tour var.Yer altında tarihi yapıların olduğunu söylediler.Ben de merak ettim ve katıldım.Tur ücreti 16$ idi.Parayı verdiğime değmedi.Gitmenizi de tavsiye etmem.Yer altında Seattle’ın eski haline ait bazı tuğla parçaları,borular,yıkık dökük inşaat kalıntıları,eskiden kullanılan klozet vs. var.Tur 75dk sürüyor.Katıldığıma pişman oldum.Çünkü zaman kaybetmiş oldum.Resim olarak şunu gösterebilirim.

Elimde haritayla yolu takip ettim.Deniz kenarına indim.Hava çok güzeldi.Sonrasında Pike Place Market’e gittim.Orası da Farmer Market olarak adlandırılıyor.Çiftçiler ve el yapımı malzemeler yapan kişiler ürünlerini satıyorlar.Oldukça meşhur bir market.Çok kalabalıktı.Seattle hatırası almak istiyorsanız markette uygun fiyatlarla ilginç şeyler bulabilirsiniz.

Pike Place Marketin karşısında 1912yılında kurulan ilk Starbucks var.Kahve almak için sıraya girdim.Uzuun bir kuyruk olmuştu.

Kahvemi aldım ve Marketin karşısında denize bakan geniş bir meydan var.Orada kahvemi yudumladım,manzarayı seyrettim.Sonrasında yola devam ettim :)

Evet sonunda Space Needle ulaşabildim.Artık görebiliyorum :)

Son durağımız olan Space Needle şehrin sembolü haline gelmiş.Ankara’daki Atakule’ye benzer bir kule.Kuleden tüm şehri görebilirsiniz.Space Needle altında bir de alışveriş merkezi var.Seattle hatırası bir şeyler almak isterseniz oradan alabilirsiniz.Ben baya gezdim fiyatlar zaten oldukça pahalı :) ve Space Needle’daki satış fiyatları ile aynı.Çeşit olarak fazla,ilginizi çekecek birşeyler bulabilirsiniz.

Space Needle çıkmak kişi başı 19$ + vergi de ödüyorsunuz o da 0,95$ toplamda 19,95$ ödeyeceksiniz.Seattle’da tüm fiyatlar bizde kdv dediğimiz vergi fiyatları dahil olmadan söyleniyor.Kasaya geliyorsunuz vergiler ekleniyor.Dikkat edin.Toplam fiyatları öğrenin,alışverişinizi ona göre yapın :)

Kuleye çıktğınız zaman bu manzarayı göreceksiniz.Harika görünüyor :)

Baktığınız zaman karşıda Union Lake görebilirsiniz.

2 günlük Seattle downtown macerasının sonuna geldik.Sonraki yazımda BUILD konferansından ve organizasyondan bahsedeceğim.

Devamını buradan okuyabilirsiniz.

Tags: , , , , , ,


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Follow Me

Microsoft Imagine Cup 2012 Repharm Project

Makalelerimi takip edebilirsiniz…

Arşivlerim

Readmee E-dergimiz

Anketler

Web Sitemi Beğendin mi?

  • Kötü (24%, 35 Votes)
  • Fena değil (8%, 12 Votes)
  • İdare eder (10%, 15 Votes)
  • İyi (18%, 27 Votes)
  • Çok iyi (40%, 57 Votes)

Total Voters: 146

Loading ... Loading ...

Kaç Kişi Online?