Serap Şen

Bilişim hakkında herşey…

Letonya Riga & Jurmala Beach


Merhaba Arkadaşlar,
Haftasonumuzu Letonya’nın başkenti olan Riga’yı ve Riga’ya yakın Jurmala’yı gezerek değerlendirdik.Cuma sabahı saat 6.30da Vilnius’tan Riga’ya yola çıktık,saat 10.50 civarında Riga’ya vardık.Otobüs terminalinde euroyu Letonya para birimi olan LAT’a çevirdik.
1 lat=1.4 euro=2.8 tl yapıyor.Oldukça değerli paraları var.Kalacağımız hosteli daha öncesinde ayarlayıp rezervasyonumuzu yaptırmıştık.İlk olarak taksiyle hostele gidip eşyalarımızı bıraktık.

Sonrasında elimizde haritalarla şehir merkezine gittik.Ve gezmeye başladık…

Riga, Baltık devletleri içinde en büyük şehir olmasının yanı sıra,önemli bir kültür, politika, eğitim, finans, ticaret ve endüstri merkezidir.Şehrin ilk kurulduğu yer olan tarihsel merkezi “Vecrīga”(Old town anlamına geliyor.) UNESCO Kültür Mirası’na kabul edilmiş olup mimari olarak sadece Viyana, St. Petersburg ve Barcelona ile karşılaştırılabilecek güzellikteki Art Nouveau (Jugendstil) yapılarıyla ünlüdür.Mimarisi direk göze çarpıyor.Caddelerde yürürken binalarda görebilirsiniz.

Fotoğraflarla Riga’da görülmeye değer yerler:

Freedom Monument

The House of Blackheads

National Opera

Tv and Radio Tower

Şehirden manzaralar:

2.gün trenle Jurmala’ya gittik.Riga’ya trenle 30dk uzaklıkta.Jurmala Beach gerçekten güzel,yapışmayan kumu var.Oraya gittiğinizde balık yemenizi tavsiye ederim.

Art Gallery

Tags: , , ,

2 Responses to “Letonya Riga & Jurmala Beach”


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Follow Me

Microsoft Imagine Cup 2012 Repharm Project

Makalelerimi takip edebilirsiniz…

Arşivlerim

Readmee E-dergimiz

Anketler

Web Sitemi Beğendin mi?

  • Kötü (24%, 35 Votes)
  • Fena değil (8%, 12 Votes)
  • İdare eder (10%, 15 Votes)
  • İyi (18%, 27 Votes)
  • Çok iyi (40%, 57 Votes)

Total Voters: 146

Loading ... Loading ...

Kaç Kişi Online?